Smiltenes novads, Blomes pagasts, “Donas”

Blog
  /  Jaunumi   /  Maizes ceptuve pārtop par viesu māju

Maizes ceptuve pārtop par viesu māju

Durvis apmeklētājiem vērs sajūtu māja “Donas” Smiltenes novada Blomes pagastā.

Kādreizējā Blomes maizes ceptuve kļuvusi par viesu māju. Mājas jaunie saimnieki veikuši būtiskas investīcijas, pilnībā renovējot un atjaunojot mājas iekštelpas, nomainot jumtu, kā arī labiekārtojot mājas apkārtni. Pilnībā pārveidots arī mājas interjers, kas tagad kļuvis par “Donu” firmas zīmi.

“Donu” saimniece Ilze Kalniņa – Dauga māju savā īpašumā iegādājās 2019. gada nogalē, bet no 2020. gada sākuma norisinājies darbs pie numuriņu iekārtošanas, radot katram atšķirīgu interjeru un vidi. Interjera un dizaina priekšmeti uz numuriņiem atceļojuši no dažādām Latvijas un pasaules malām, piemēram, no Bavārijas, Zviedrijas un Vācijas, nesot līdzi savu stāstu.

“Veidojot mājas interjeru, neskaitāmām lietām esam snieguši otro elpu. Rezultātā katrs numuriņš ir unikāls, divu vienādu nav. Turklāt, katrai istabiņai esam devuši nosaukumu atbilstoši Blomes pagasta ciemu nosaukumiem, tāpēc viesi var izvēlēties – apmesties Biksējā, Drandos, Jāņmuižā, Jeberos, Kaiberī vai Purēniešos,” stāsta “Donu” saimnieki I. Kalniņa – Dauga un Andis Dauga.

Viesu mājas interjerā satiekas rokoko stils un art deco, mijoties ar mūsdienīgiem dizaina elementiem, 90% no priekšmetiem un mēbelēm ir restaurētas lietas, kas iegūtas izsolēs, antikvariātos un nelielos mēbeļu veikaliņos. Māju saimnieki maksimāli centušies izvairīties no masu produkcijas, dodot priekšroku autordarbiem.

Kopumā mājas atdzimšanā ieguldīti vairāk nekā 230 000 eiro, veicot komunikāciju pārbūvi, elektrības, ūdens, kanalizācijas, notekūdeņu un apkures sistēmu atjaunošanu, kā arī visā ēkā izbūvējot ugunsdrošības sistēmu.

 

Raksts publicēts www.db.lv