Smiltenes novads, Blomes pagasts, “Donas”

Īpašnieku stāsts

Sajūtu nams

Dzimtas un draugu izlolota Vidzemes pērle!
Vēstures elpas apņemtā Blomes maizes ceptuve uzrunāja mūs iegādāties lauku mājas “Donas” Vidzemē. Jau no pirmā brīža šī pamatīgā laukakmens ēka kalna galā apbūra arī mūsu tuvākos ģimenes locekļus un draugus. Lēmums atjaunot šo seno vietu, ieguldot tur mūsu visu enerģiju, darbu un resursus, bija viegls un ātrs, pretstatā ar darāmo darbu apjomu – atjaunošanas procesā iesaistījās visa dzimta un draugi. Tomēr gandarījums par paveikto ir liels, to noteikti pamanīsiet un novērtēsiet arī Jūs!
Katram cilvēkam ir kāds sapnis, mums tā bija gruntīga, stabila (visās – arī garīgā nozīmē) akmens māja kaut kur Latvijā. 2019. gada vēlā rudenī, ieraugot sociālajos tīklos ierakstu par vēsturiskās Blomes maiznīcas pārdošanu, mums uzreiz bija skaidrs – tieši šo māju mēs vēlamies saukt par savējo!
Pēc mazāk nekā sešu mēnešu darba tika vērtas daudzu izpalīdzīgu un strādīgu cilvēku kopīgi izlolotās sajūtu mājas durvis, ļaujot arī citiem baudīt dzīvi, svinēt svētkus, kā arī nakšņot unikālos numuriņos, zinot – tas ir vienīgais tāds pasaulē. Un tā 2020. gada 28. augustā atvērtajā sajūtu nama interjerā veiksmīgi mijas krāšņais rokoko, Art Deco un mūsdienu dizaina stils, veidojot unikālu interjeru, kura autores un iedvesmotājas esam mēs – es un mana draudzene Inese.
Šīs Vidzemes pērles tapšanā iesaistījās gan radi, gan draugi no Kurzemes un Zemgales, un tās krāšņumu un eleganci vērts redzēt ikvienam!
Šis ir mūsu sirdsdarbs, kuru izveidojām pašu spēkiem, katrā detaļā vai novietotajā priekšmetā ieliekot savu mīlestību! Katram numuriņam esam devuši nosaukumu atbilstoši Blomes pagasta ciemu nosaukumiem, tāpēc viesi var izvēlēties – apmesties Biksējā, Jeberos, Drandos, Jāņmuižā, Kaiberī, Purēniešos vai Abulā. Veidojot interjeru, gribējām kaut ko mūsdienīgu, kas būtu saskaņā ar seno, izjūtot pret to pietāti.

Kopš 2023. gada atvērām mūsdienīgo Upesmāju un šobrīd varam nodrošināt jau 40 gultasvietas viesiem.
Šis ir sajūtu nams, kurā baudīt mieru!

Ilze un Andis

Semināriem un konferencēm

Semināru telpas viesu namā Donas ir izveidotas un aprīkotas, lai Jūs varētu radošā un iedvesmojošā gaisotnē novadīt pasākumu, un pēc tam izbaudīt pilnvērtīgu atpūtu sajūtu namā.

Izsmalcināta kāzu svinību vieta

Viesu nams Donas ir vieta, kur svinēt romantiskas, izsmalcinātas un ļoti personiskas kāzas. Pati daba un, protams, arī viesu nama viesmīlīgie saimnieki ir parūpējušies, lai šī diena radītu neaizmirstamas sajūtas.

Atpūtai & mieram

Viesu nams Donas atrodas Vidzemē, brīnišķīgi skaistā, dabas ieskautā ainaviskā vietā. Organizējot pasākumu, meditatīvu retrītu, kāzas vai citus godus šajā īpašajā vietā, Jūs izbaudīsiet dabas atjaunojošo spēku un gūsiet estētisku baudījumu un komfortu ar mīlestību iekārtotajā viesu namā.

Saglabājam vēsturisko

Skaistā laukakmeņu ēka ir atjaunota un tā stalti stāv Vidzemes pakalnā, kur lejup ir skats uz vietējiem dīķiem, kuros lepni mājo gulbju pāris. Esam centušies saglabāt vēsturisko noskaņu un auru. Viesu namā ir mēbeles un interjera priekšmeti, kas ir gājušas cauri daudziem gadu lokiem un nu ir ieguvušas jaunu spozmi, priecējot viesus ar izsmalcinātu eleganci, kā arī modernā stila mēbeles, kas iekļaujas kopējā stilā un papildina senatnīguma sajūtas.
Donas

Vēsture

Blomes pagasts atrodas Smiltenes novada rietumu daļā. Blomes pagasta vārds cēlies no kādreizējā Blomu muižas īpašnieka, kas uzvārdā bijis Blomenhof. Kopš 1928. gada Blomes muižas jeb pils īpašnieks ir Blomes pagasta pārvalde. Blomes pagasts pēckara gados bija pazīstams arī kā kolhozs „Uzvara”, taču pēc 1955. gada kā Blomes ciems.
Pie Jeberlejas estrādes kalnā slejas laukakmeņu būve – tā sava pamatīguma dēļ jau izsenis piesaistījusi dažādu ļaužu uzmanību kā miera, tā nemiera laikos. Blomes pagastā, sākotnēji 1895. gadā celtā laukakmeņu ēka celta kā stallis, bet no 1976. gada ēkā bija ierīkota slavenā Blomes maizes ceptuve, kurā tika cepta viena no Latvijā garšīgākajām maizēm. Maizes cepšana tikai pārtraukta 2002. gadā, pēc tam ēka stāvējusi neapdzīvota un neapsaimniekota. 2006. gadā, ar jauniem spēkiem skaistā ēka atjaunota un tajā sākusi darboties maizes darbnīca, kurā cepta garda rupjmaize, kā arī iegūts statuss – lauku mājas “Donas”. Kopš 2020. gada māja ir pārtapusi par sajūtu namu, kurā dominē izsmalcināts stils un tā gaidīt gaida viesus, kuriem svarīgi ir baudīt mieru un labsajūtu.

donas (1)

Viesi par mums

Superīga vieta un atmosfēra!!! Bija āra mūzika un terase... Ļoti majīga sajūta…

Jānis no Latvijas

Izcila uzņemšana. Lielisks dizains un interjers. Viss ir jauns un kopts. Fantastisks skats un apkārtne, ļoti viesmīlīgi saimnieki. Ļoti laba pirts. Individuāla pieejam katra klienta vajadzībām.

Edgars no Latvijas

Beautiful small hotel at a fantastic location, centered in the heart of medieval Latvia, very clean, fantastic host , and a beautiful kitchen for public use , excellent!!

Sebastiaan no Nīderlandes

Brīnišķīga saimniece! Jutāmies kā atbraukuši ciemos pie labiem draugiem. Istabiņas tīras, gultas lielas, dušas telpās par visu padomāts. Svaigs remonts, skaists dizains. Liela virtuve ar visu nepieciešamo gan gatavošanai, gan uzsildīšanai.

Marija no Latvijas

Mīļš paldies viesu namam Donas par burvīgo uzņemšanu manā kāzu rītā, lai es varētu saposties savai īpašajai dienai. Šai vietai ir burvīga atmosfēra un ļoti atsaucīga saimniece.

Evija no Latvijas

Skaisti un eleganti iekārtots viesu nams ar īpašu auru, kurā gaumīgi apvienots senatnīgais ar mūsdienīgo. Viesmīlīga un gādīga saimniece!” “Superīga vieta un atmosfēra! Bija āra mūzika un terase. Ļoti majīga sajūta,

Viesturs no Latvijas

Brīnišķīga vieta atpūtai un relaksācijai.” Mājīga atmosfēra un draudzīga uzņemšana. Mēs šeit vēl atgriezīsimies!

Ar saulainiem sveicieniem, Launkalnes skolotājas.

Mums izdevās ļoti skaista kāzu fotosesija – draugi, kuri plāno kāzas nākamajā vasarā, mūs labsirdīgi apskauž un, iespējams, savu lielo dienu arī svinēs tieši “Donās

Māra un Jānis no Latvijas