Smiltenes novads, Blomes pagasts, “Donas”

+371 26 415 868

Image Alt

Apzināta viesmīlība

Viesu nams

Īpašnieku stāsts

Sajūtu nams

Šī ir īpaša vieta, kas mūs apbūra no pirmā brīža nepieļaujot kompromisus un paviršus lēmumus. Lēmums atjaunot šo vietu, ieguldot tur mūsu darbu un enerģiju bija viegls un ātrs, pretstatā ar darāmo darbu apjomu. Tomēr gandarījums par paveikto ir liels, cerams arī Jūs to novērtēsiet.
Donas
Semināriem un konferencēm

Semināru telpas viesu namā Donas ir izveidotas un aprīkotas, lai Jūs varētu radošā un iedvesmojošā gaisotnē novadīt pasākumu, un pēc tam izbaudīt pilnvērtīgu atpūtu viesu namā Donas.

Donas
Viesību pasākumiem

Viesu nams kāzām Donas ir vieta, kur var nosvinēt kāzas personīgā un mīļā gaisotnē. Pati daba un, protams, arī viesu nama viesmīlīgie saimnieki ir parūpējušies, lai šī diena radītu neaizmirstamas sajūtas.

Donas
Atpūtai & mieram

Viesu nams Vidzemē Donas atrodas brīnišķīgi skaistā, dabas ieskautā vietā. Organizējot pasākumu, meditatīvu retrītu, kāzas vai citus godus šajā īpašajā vietā, Jūs izbaudīsiet dabas atjaunojošo spēku un gūsiet estētisku baudījumu un komfortu ar mīlestību iekārtotajā viesu namā.

Saglabājam vēsturisko

Skaistā laukakmeņu ēka ir atjaunota un tā stalti stāv Vidzemes pakalnā, kur lejup ir skats uz vietējiem dīķiem, kuros lepni mājo gulbju pāris. Esam centušies saglabāt vēsturisko noskaņu un auru. Viesu namā ir mēbeles un interjera priekšmeti, kas ir gājušas cauri daudziem gadu lokiem un nu ir ieguvušas jaunu spozmi, priecējot viesus ar izsmalcinātu eleganci, kā arī modernā stila mēbeles, kas iekļaujas kopējā stilā un papildina senatnīguma sajūtas.
Donas

Vēsture

Blomes pagasts atrodas Smiltenes novada rietumu daļā. Blomes pagasta vārds cēlies no kādreizējā Blomu muižas īpašnieka, kas uzvārdā bijis Blomenhof. Kopš 1928. gada Blomes muižas jeb pils īpašnieks ir Blomes pagasta pārvalde. Blomes pagasts pēckara gados bija pazīstams arī kā kolhozs „Uzvara”, taču pēc 1955. gada kā Blomes ciems.
Pie Jeberlejas estrādes kalnā slejas laukakmeņu būve – tā sava pamatīguma dēļ jau izsenis piesaistījusi dažādu ļaužu uzmanību kā miera, tā nemiera laikos. Blomes pagastā, sākotnēji 1895. gadā celtā laukakmeņu ēka celta kā stallis, bet no 1950. gada ēkā bija ierīkota slavenā Blomes maizes ceptuve, kurā tika cepta viena no Latvijā garšīgākajām maizēm. Maizes cepšana tikai pārtraukta 2001. gadā, pēc tam ēka stāvējusi neapdzīvota un neapsaimniekota. 2006. gadā, ar jauniem spēkiem skaistā ēka atjaunota un tajā sākusi darboties maizes darbnīca, kurā cepta garda rupjmaize, kā arī iegūts statuss – lauku mājas “Donas”. Kopš 2020. gada māja ir pārtapusi par sajūtu namu, kurā dominē izsmalcināts stils un tā gaidīt gaida viesus, kuriem svarīgi ir baudīt mieru un labsajūtu.